Jak ochronić dom, mieszkanie przed złodziejami? Kilka prostych porad

Czym zajmuje się pomoc drogowa?
13 stycznia 2016
Otwieranie samochodów Katowice
17 lutego 2017
Czym zajmuje się pomoc drogowa?
13 stycznia 2016
Otwieranie samochodów Katowice
17 lutego 2017

Jak ochronić dom, mieszkanie przed złodziejami? Kilka prostych porad

Budując dom, czy urządzając mieszkanie warto wziąć pod uwagę kilka prostych rozwiązań, które zabezpieczą nasze mienie przed złodziejami.

Na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Niestety nie istnieje jeden sprawdzony sposób, aby zabezpieczyć nasze mieszkanie przed kradzieżą. Warto jednak przede wszystkim sprawdzić, jakie mamy zamontowane mechanizmy w oknach, drzwiach, czy wejściach do domu przez garaż, czy piwnicę. Są to bowiem najczęstsze miejsca, którymi włamywacze próbują dostać się do naszego domu.

Zabezpieczenia, które uchronią nasz dom przed włamywaczami

Na zabezpieczeniach naszego domu nie ma co oszczędzać, chodzi tu przede wszystkim o zapewnienie nam bezpieczeństwa i uchronienie nas przed kradzieżą. A jakie formy zabezpieczeń wykorzystać?

– solidne drzwi – to przez główne wejście, wbrew pozorom, włamywacze dostają się do środka, dlatego niech drzwi będą konkretne, solidne, najlepiej zamykane na dwa zamki.

– zamykaj okna nim wyjdziesz z domu – lekko niedomknięte okno to jak zaproszenie dla włamywaczy. Zatem zawsze przed wyjściem z domu, upewnij się, że wszystko jest pozamykane.

– system monitorujący – najstarszy system ochrony naszego mienia. Zamontowanie w punktach strategicznych kilku kamery i podłączenie ich do monitora w jednym z pomieszczeń w domu, pozwoli Ci upewnić się, czy złodzieje nie obserwują Twojego domu albo czy nie upewniają się, że nie ma Cię w domu poprzez…dzwonienie do drzwi frontowych.

– symuluj swoją obecność – w dobie wysokorozwiniętej technologii łatwo zapewnić sobie fikcyjne „bycie” w domu. W jaki sposób? Zamontuj czujniki świateł, które będą włączać i wyłączać się o danej porze. Tak samo możesz regulować podnoszenie i opuszczenie rolet zewnętrznych. Wszystko to sprawi wrażenie, że w mieszkaniu przebywają domownicy, a zatem włamywacz odpuści sobie próbę kradzieży.

– zaufany sąsiad – gdy wybieramy się na dłuższe wakacje, czy opuszczamy dom, choćby na kilka dni, warto powierzyć nasze mienie zaufanemu sąsiadowi. Dopilnuj on posesji pod naszą nieobecność, a w razie alarmującej sytuacji zawiadomi nas albo policję.

– alarm w domu i na zewnątrz – dużo prób włamania ma miejsce w nocy, podczas gdy domownicy smacznie śpią. Zatem warto zainstalować alarmy, które będą włączane, gdy tylko będziesz układał się do snu. Podziel dom lub mieszkanie na sektory i zainstaluj czujniki, które włączą się, gdy ktoś będzie próbował się włamać. Możesz też zainstalować alarmy tylko w oknach, drzwiach wejściowych, wejściach o piwnicy, czy garażu.

– klucze do mieszkania, czy domu zawsze miej przy sobie – uczul na ten fakt również pozostałych domowników. Zostawianie klucza pod wycieraczką, czy w doniczce z kwiatami nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza, jeśli Twój dom jest obserwowany albo po prostu ktoś wi, ze tak robisz.

Zadbaj o ubezpieczenie i ochronę

Wiele firm na rynku oferuj ubezpieczenie mienia, które zapewnia nam uzyskanie odszkodowania w przypadku, gdy ktoś okradnie dasz dom. Istotnym jest tu tez zabezpieczenie naszego mieszkania przez sprzęt z certyfikatami, ułatwi to bowiem uzyskanie odszkodowania.

Jeśli też dysponujesz odpowiednimi środkami finansowymi, możesz zadbać o zatrudnienie firmy ochroniarskiej, która zapewni dodatkowe zabezpieczenie Twojej posesji, gdy Ciebie nie będzie.

Do wartościowych „ochroniarzy” można też zaliczyć…psa. Taki czworonóg nie dość, że jest świetnym kompanem i przyjacielem, to zaalarmuje Cię od razu, gdy tylko ktoś znajdzie się w pobliżu Twojego domu.

Wiadomo, że staramy się, jak najlepiej ochronić nasz dobytek przed potencjalnymi włamywaczami. Jednak okazja czyni złodzieja i nie ma co zaprzeczać. Warto zadbać o profesjonalną ochronę naszych dóbr, aby nie być tym, który musi sprawę zgłaszać na policję, jak wielu przed nim. W kwestii bezpieczeństwa i ochrony trzeba być małymi ( ale tylko małymi ) paranoikami.

Komentarze są wyłączone.