Jak zabezpieczyć swój samochód przed kradzieżą
13 stycznia 2015
Jak ochronić dom, mieszkanie przed złodziejami? Kilka prostych porad
13 stycznia 2016
Jak zabezpieczyć swój samochód przed kradzieżą
13 stycznia 2015
Jak ochronić dom, mieszkanie przed złodziejami? Kilka prostych porad
13 stycznia 2016

Pomoc drogowa zajmuje się świadczeniem pomocy, w sytuacjach, kiedy dochodzi do wypadków i kolizji drogowych. W ich wyniku może bowiem dojść do uszkodzeń samochodów, które całkowicie uniemożliwiają poruszanie się nimi. W takich sytuacjach pomoc drogowa jest jedynym sposobem, żeby taki uszkodzony samochód usunąć z miejsc wypadku i przetransportować na posesję właściciela lub do najbliższego zakładu, który zajmuje się naprawą pojazdów. Pomoc drogowa zwykle ma do swojej dyspozycji odpowiedni samochód, przy pomocy którego taki transport jest możliwy.

W jakich sytuacjach wzywa się pomoc drogową?

Usługi pomocy drogowej można wykorzystać w różnych sytuacjach. Najczęstszymi są oczywiście wypadki i kolizje drogowe. W takich sytuacjach bardzo często laweta jest niezbędna. Jednak pomoc drogową można też wezwać, kiedy wskutek nieuwagi samochód zjedzie z drogi do głębokiego rowu. Wyjechanie z takiego miejsca bardzo często jest niemożliwe bez specjalnej pomocy. W wielu przypadkach, taki samochód nie jest w stanie samodzielnie jechać i konieczne jest holowanie. To jedyny sposób, żeby takie auto zabrać z miejsca zdarzenia i przetransportować w inne. Pomoc drogową można wezwać również w sytuacji, kiedy samochód z nieznanych przyczyn odmówi posłuszeństwa. Kontynuowanie jazdy jest wtedy niemożliwe i zostawienie go na drodze też nie jest najlepszym pomysłem. Taki zepsuty samochód trzeba przetransportować do najbliższego warsztatu mechanicznego.

Ile kosztuje holowanie samochodu?

Pomoc drogowa świadczy swoje usługi w awaryjnych sytuacjach. Można na nią liczyć o każdej porze dnia i nocy. Nie pracuje ona tylko osiem czy dwanaście godzin na dobę. Koszty takich usług mogą być bardzo zróżnicowane. W dużej mierze zależą od tego, jaki charakter ma udzielona pomoc i jaki czas zajmuje. W kwestiach ceny za usługi pomocy drogowej bardzo duże znaczenie to, ile kilometrów musi pokonać kierowca, który obsługuje pomoc drogową. Jeśli taka pomoc drogowa dociera na miejsce zdarzenia z daleka, koszt usługi będzie dużo wyższy, niż gdyby dotarła z bliska.

Komentarze są wyłączone.